Czy naprawa iPhone’a się opłaca?

Gdy dojdzie do uszkodzenia iPhone’a, wiele osób zastanawia się czy jest sens go jeszcze naprawiać. W tym artykule omówimy popularne usterki tego telefonu, a także odpowiemy na pytanie – czy naprawa iPhone’a ma sens. 

Naprawa iPhone – najczęstsze usterki

Wiele usterek iPhone’ów powstaje w wyniku upadku. Niestety, ale chwila nieuwagi może doprowadzić do bardzo poważnych uszkodzeń. Serwis AppleFix z Wrocławia zdradził nam, że klienci przychodzą najczęściej z rozbitym wyświetlaczem lub szybką. Ten problem objawia się niesprawnym dotykiem, a także kolorowymi paskami na ekranie. Wówczas konieczna jest wymiana całego panelu. Nieco więcej szczęścia mają osoby, które rozbiły szybkę. Wówczas, można zachować oryginalny wyświetlacz, a wymieniony zostanie jedynie uszkodzony element. 

Wielu użytkowników po pewnym czasie decyduje się również na wymianę baterii w iPhonie. Po 500 cyklach ładowania zazwyczaj traci ona swoją oryginalną pojemność, dlatego wizyta w serwisie jest bardzo dobrym pomysłem.  

naprawa iphone
serwis Apple

Do popularnych usterek iPhone’a można zaliczyć również zalaną obudowę, niesprawny głośnik, czy niedziałający czytnik linii papilarnych Touch ID. Zdecydowaną większość telefonów można uratować, dlatego naprawa iPhone’a jak najbardziej się opłaca. 

Naprawa iPhone – do którego serwisu go oddać? 

Wybierając serwis Apple przede wszystkim nie należy kierować się ceną usługi. Czasami, chęć zaoszczędzenia może doprowadzić do nieumiejętnej naprawy, a to będzie generowało kolejne koszty. Warto wybierać serwisy zajmujące się tylko i wyłącznie sprzętem Apple. Pracujący tam serwisanci znają od podszewki każdy model, dlatego nawet skomplikowana naprawa na pewno ich nie przerośnie. 

Ile kosztuje naprawa iPhone? 

Koszt naprawy iPhone’a jest uzależniony zarówno od modelu, jak i rodzaju usterki. Wymiana wyświetlacza może kosztować od około 500 złotych, nawet do 1700 złotych. Trochę taniej jest w przypadku wymiany samej szybki. Na tej usłudze można zaoszczędzić od 200 nawet do 600 złotych. Zdecydowanie tańsza jest wymiana baterii. Cena wynosi około 100-200 złotych. Przed każdą naprawą serwis wykonuje testy diagnostyczne i przedstawia ewentualne koszty. Osoby poszukujące oszczędności mogą zdecydować się na wysokiej jakości zamienniki, zamiast oryginalnych części. 

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top