Jak sprawdzić kondycje baterii iPhone 7?

iPhone 7 to jeden z najpopularniejszych telefonów w ofercie Apple. Ten model mimo upływu lat wciąż znajduje wielu nabywców. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o baterii iPhone’a 7.

Bateria iPhone 7 – specyfikacja 

Pod cienką obudową iPhone’a 7 umieszczony został akumulator o pojemności 1960 mAh. Mogłoby się wydawać, że w porównaniu do innych telefonów to zbyt mała wartość, aby urządzenie działało wystarczająco długo. Jednak zastosowane w telefonie energooszczędne podzespoły i świetnie zoptymalizowany system iOS pozwalają na długą i efektywną pracę. W dłuższej pracy pomaga też ekran o przekątnej 4,7 cala. W nowych smartfonach przedni panel jest znacznie większy, a to znacząco zwiększa zapotrzebowanie na energię. W zestawie z iPhone’em 7 znajduje się ładowarka o mocy 5W. Naładowanie urządzenia do 100% powinno zająć nie więcej niż 2 godziny. 

bateria iphone 7
bateria iphone 7

Ile powinna wytrzymać bateria w iPhone 7? 

Czas pracy na baterii przy intensywnym użytkowaniu powinien wynosić około 7-8 godzin. Niestety, ale z czasem żywotność akumulatora zacznie spadać i ten czas będzie systematycznie się skracał. Przyjęło się, że baterie litowo-jonowe w iPhone’ach 7 są w stanie wytrzymać około 500 cykli ładowania. Po tym czasie nadal można używać telefonu, jednak konieczne będzie częstsze sięganie po ładowarkę. 

Bateria iPhone’a 7 – kiedy zdecydować się na wymianę? 

Gdy zauważysz, że urządzenie od Apple działa coraz krócej, to oznacza, że wymiana baterii iPhone 7 jest coraz bliżej. Objawem, który na to wskazuje jest również przypadkowe wyłączanie się urządzenia. Gdy kondycja baterii jest zła, to telefon powiadomi o tym użytkownika. Można to łatwo sprawdzić wchodząc w ustawienia, a następnie do sekcji bateria. 

Jak wydłużyć czas pracy baterii iPhone’a 7? 

Dla niektórych osób czas pracy sprawnego akumulatora w iPhonie 7 może nie być wystarczający. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w Smart Battery Case. To akcesorium stworzone przez Apple, które zwiększa pojemność i pozwala na dodatkowy dzień pracy. W ten sposób możesz zwiększyć ochronę swojego urządzenia i wydłużyć czas jego działania. 

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top