Co zrobić, gdy iPhone nie chce się ładować?

Na kłopoty z ładowaniem narzeka wielu użytkowników iPhone’ów. Zwykle, wystarczy kilka kroków, aby samodzielnie rozwiązać ten problem. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby energia znowu była dostarczana do urządzenia. 

Kroki, które warto wykonać, gdy iPhone się nie ładuje 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy ładowarka oraz kabel są sprawne. Wystarczy, że jeden z tych elementów będzie niesprawny, a do telefonu przestanie być dostarczana energia. Warto sięgnąć po drugą ładowarkę lub pożyczyć ją od znajomego. Jeśli problem dalej nie ustępuje, to należy przeczyścić port ładowania. 

iPhone nie chce się ładować

Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że do złącza przedostaje się wiele zabrudzeń, które przeszkadzają we wpięciu końcówki od przewodu ładowania. Wszelkich nieczystości można pozbyć się za pomocą wykałaczki lub innego cienkiego, plastikowego przedmiotu. Nie wolno wykorzystywać elementów metalowych, ponieważ bardzo łatwo uszkodzić port ładowania.  

Kiedy konieczna jest wizyta w serwisie? 

Jeśli wcześniej opisane kroki nie pomagają, to oznacza, że wizyta w serwisie będzie konieczna. Najczęściej przyczyną kłopotów z ładowaniem telefonu jest wadliwy układ U2 lub niesprawna bateria. Wymiana jednego z tych elementów powinna sprawić, że iPhone odzyska dawną sprawność. Warto powierzyć telefon w ręce profesjonalistów, ponieważ tego typu naprawy wymagają oryginalnych podzespołów, a także niezwykłej precyzji. 

Jak ładować baterię w smartfonie, aby działała jak najlepiej? 

Jeszcze do niedawna użytkownicy smartfonów otrzymywali informację, że do poprawnej pracy baterii jest konieczne jest sformatowanie. Telefon musiał zostać rozładowany do zera i naładowany do 100%. Taki zabieg miał wpłynąć na większą efektywność pracy. Ta praktyka w rzeczywistości nie sprawdza się, ponieważ akumulatory litowo-jonowe nie potrzebują tzw. formatowania. Apple sugeruje, aby korzystać z telefonu w sposób normalny. Warto jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim nie warto rozładowywać urządzenia całkowicie do zera. Dobrze, aby nawet minimalny ładunek był wciąż w baterii. Jeśli iPhone zostanie pozostawiony na dłuższy czas, to warto mieć przynajmniej 50% naładowania 

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top