Jak łatwo zgrać zdjęcia z iPhone’a?

System iOS został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom łatwe przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami. W artykule podpowiadamy, jak łatwo zgrać zdjęcia z iPhone’a zarówno na komputer, jak i inne sprzęty. 

Jak zgrać zdjęcia z iPhone przez iCloud – instrukcja krok po kroku 

Aby zgrać zdjęcia należy w pierwszej kolejności skonfigurować chmurę iCloud. Można to zrobić z łatwością w ustawieniach. Pamiętaj, aby zaznaczyć, synchronizowanie multimediów z aplikacją Zdjęcia. Od tej pory wszystkie wykonane fotografie będą przechowywane na serwerach Apple. Na komputerze z systemem macOS należy wykonać te same czynności. Po zalogowaniu się przy pomocy tego samego Apple ID, wszystkie fotografie będą wyświetlane w aplikacji „Zdjęcia”. 

Wszystkie zdjęcia z iPhone’a będą wyświetlały się  w odpowiednich albumach. W każdej chwili można je pobrać bezpośrednio na dysk komputera. Jeśli jesteś posiadaczem iPada, to wystarczy wykonać takie same kroki. Korzystanie z ekosystemu Apple jest bardzo intuicyjne. 

Jak łatwo zgrać zdjęcia z iPhone

Jak zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer po kablu i dlaczego warto to zrobić? 

Zgranie zdjęć z iPhone’a na komputer jest możliwe również za pomocą przewodu USB. Aby to zrobić należy zainstalować program iTunes. Mogą to zrobić zarówno posiadacze systemu operacyjnego macOS oraz Windows. Po podłączeniu telefonu należy podać kod blokady, a na komputerze potwierdzić komunikat „Ufaj temu komputerowi”. Aplikacja „zdjęcia” powinna otworzyć się automatycznie. W razie potrzeby, w programie iTunes można wybrać ikonę telefonu, która będzie znajdować się po lewej stronie. W oknie importu można zaznaczyć, które fotografie mają zostać przerzucone na dysk. 

Czy warto zgrywać zdjęcia z iPhone’a? 

Zdecydowanie tak. Pamięć telefonu jest ograniczona, a nadmiar zdjęć może doprowadzić do jej szybkiego zapełnienia. W ten sposób nie będziesz miał możliwości instalowania nowych aplikacji, a także nagrywania filmów. Fotografie warto przechowywać w iCloud, a także na dysku komputera. W ten sposób masz pewność, że w przypadku usterki nie utracisz cennych wspomnień. Sam proces zgrania zdjęć nie jest trudny, dlatego nawet laik powinien poradzić sobie bez większego problemu.

Więcej informacji znajdziesz na https://applefix.pl/.

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top