Czy można samodzielnie naprawić iPada?

Tablety Apple cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na bardzo dobre wyposażenie i atrakcyjne ceny. Zdarza się, że iPady ulegają uszkodzeniu, a użytkownicy poszukując oszczędności chcą naprawiać je na własną rękę. Czy można to zrobić w domowym zaciszu? Odpowiadamy! 

Naprawa iPada – czy jest możliwa w domu? 

Praktycznie wszystkie podzespoły iPada są do siebie przyklejone, co sprawia, że rozebranie urządzenia jest niezwykle trudne. Wynika to z tego, że obudowa jest bardzo cienka, a producent ma niewiele miejsca na zagospodarowanie poszczególnych elementów. To oznacza, że w warunkach domowych nie ma możliwości naprawy tabletu. Samodzielna próba wymiany baterii, czy ekranu może doprowadzić do trwałego uszkodzenia poszczególnych podzespołów. Wówczas  nie będzie możliwości uratowania urządzenia i wtedy będzie konieczna wymiana iPada na nowego. 

Co można naprawić w iPadzie? 

Tak naprawdę jest kilka elementów, z którymi dobry serwis powinien sobie poradzić. Przede wszystkim jest możliwa wymiana baterii na nową. Akumulator w tablecie po pewnym czasie przestaje działać tak, jak powinien, dlatego taka usługa to szansa na zwiększenie komfortu użytkowania. 

serwis ipad
serwis ipad

Wymiana wyświetlacza to kolejna usterka, którą można naprawić w iPadach. Zazwyczaj do uszkodzenia przedniego panelu dochodzi w wyniku upadku. Posiadacze iPadów Air, czy Pro nie będą musieli porzucać swojego ulubionego urządzenia. 

Serwis Apple powinien być w stanie poradzić sobie z układem ładowania, a także płytą główną iPada. Jeśli te elementy nie działają poprawnie, to jest spora szansa, że fachowcy przywrócą tablet do dawnej sprawności. 

Ile kosztuje naprawa iPada w serwisie? 

Wszystko zależy od modelu i stopnia uszkodzenia. Zazwyczaj naprawy tabletów nie przekraczają kilkuset złotych. Aby zmniejszyć koszty naprawy, można wybrać wysokiej jakości zamienniki. Takie części działają bardzo dobrze i znacznie obniżają koszty serwisu. Jeśli chcesz mieć sprawny tablet, ale jednocześnie szukasz oszczędności, to warto zdecydować się na taki krok. 

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top