Ile kosztuje wymiana szybki w iPhonie 7?

Uszkodzenie szybki jest jedną z najpopularniejszych usterek dotykających iPhone’a 7. Ile kosztuje jej naprawa w autoryzowanym serwisie? Odpowiadamy w naszym artykule! 

iPhone 7 – popularne przyczyny zbicia szybki? 

Do zbicia szybki najczęściej dochodzi w wyniku upadku. Wystarczy chwila nieuwagi, a smartfon wypadnie z kieszeni lub wyśliźnie się z ręki. Niestety, ale przy kontakcie z podłożem przedni panel nie ma większych szans. W iPhone’ach 7 tego typu uszkodzenia rzadko wynikają z wad powstałych podczas produkcji. W wielu sytuacjach nie pomaga nawet zabezpieczenie ekranu specjalną folią lub szkłem hartowanym. Przy mocnym uderzeniu, szybka nie ma większych szans. 

Wymiana szybki iPhone 7 – dobra alternatywa dla kupna nowego telefonu? 

Wiele serwisów twierdzi, że jedynym sposobem na naprawę przedniego panelu jest wymiana wyświetlacza na nowy. Okazuje się, że jest dobra alternatywa! Jeśli na ekranie normalnie pojawiają się treści, a dotyk działa bez najmniejszych problemów, to oznacza, że jest możliwość wymiany samej szybki. Taką usługę oferują nieliczne serwisy Apple dysponujące odpowiednią wiedzą oraz sprzętem.

wymiana szybki iphone 7
wymiana szybki iphone 7

Jak wygląda wymiana szybki Phone 7

Usługa polega na oddzieleniu uszkodzonej warstwy szkła od wyświetlacza. Serwisant podczas naprawy musi wykazać się dużym opanowaniem oraz niezwykłą precyzją. Proces ten składa się z kilku etapów. Podczas refabrykacji ekranu zostaje ścięty polaryzator, a następnie wyświetlacz jest przygotowywany do procesu laminacji. 

Użytkownik decydując się na taką usługę zachowuje oryginalny wyświetlacz, dlatego odwzorowanie kolorów, jak i ostrość nie ulegają zmianie. Tego typu naprawa jest dla telefonu w pełni bezpieczna, dlatego nie trzeba obawiać się, że po pewnym czasie urządzenie odmówi posłuszeństwa. 

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza, a ile szybki?  

Wymiana całego wyświetlacza w dobrym serwisie kosztuje od około 250 złotych, nawet do 1800 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od modelu i tego, czy zamontowany zostanie oryginalny panel, czy wysokiej jakości zamiennik. W przypadku zbitej szybki oszczędność może wynosić od 200 złotych, nawet do 500 złotych. Jak widać skorzystanie z tego typu usługi jest opłacalne! 

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top