Wymiana oryginalnej szybki w iPhone 6

Rozbita szybka jest jedną z najpopularniejszych usterek dotykających posiadaczy iPhone’a 6. W tym artykule powiemy jak wymienić szybkę na oryginalną oraz dlaczego warto zrobić to w profesjonalnym serwisie.

Kiedy należy wymienić szybkę?

Pęknięcie przedniego panelu przypominające pajęczą sieć jest charakterystycznym objawem zbitej szybki. Zazwyczaj w takim przypadku dotyk jest sprawny, a na wyświetlaczu iPhone’a 6 pojawiają się wszystkie treści. Wiele serwisów sugeruje, aby wymieniać cały wyświetlacz. Okazuje się jednak, że taki zabieg nie jest konieczny. W profesjonalnych serwisach oferowana jest wymiana przedniej szybki iPhone’a 6 na zupełnie nową. To tani i dobry sposób na przywrócenie telefonu do dawnej sprawności.

Jak wymienia się szybkę w iPhone 6?

Proces wymiany szybki w iPhonie 6 składa się z kilku etapów, dlatego naprawa w domowym zaciszu nie jest możliwa. W pierwszej kolejności serwisant dokonuje separacji ekranu. Ta czynność polega na oddzieleniu uszkodzonej szybki od warstwy wyświetlacza. Dzięki temu możliwe jest usunięcie pozostałości kleju oraz resztek szkła. Przy użyciu gilotyny zostaje ścięty polaryzator, a następnie czyszczony jest sam wyświetlacz. Każdy z tych kroków wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia.
Tak dokładnie przygotowany element jest gotowy do laminacji nowej szybki. W końcowej fazie montowany jest przedni panel, a następnie łączone są wszystkie warstwy. W taki sposób iPhone 6 ma naprawioną i w pełni sprawną szybkę.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone 6?

Wymiana szybki w iPhone 6  nie jest droga. Serwis AppleFix z Wrocławia twierdzi, że taka usługa kosztuje jedyne 149 złotych. Wymiana całego panelu kosztuje znacznie więcej, dlatego użytkownik może zaoszczędzić trochę pieniędzy. Warto wspomnieć, że użytkownik zachowuje oryginalny wyświetlacz, a to sprawia, że odwzorowanie kolorów, jak i ostrość są takie jak w zupełnie nowym smartfonie.

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top