Czy wymiana baterii w MacBooku Air jest możliwa?

MacBook Air to komputer, który jest w stanie wytrzymać bardzo długo na jednym cyklu ładowania. Niestety, ale z czasem żywotność akumulatora spada, co znacznie obniża komfort pracy. Czy można to naprawić? Podpowiadamy! 

Kiedy konieczna jest wymiana baterii? 

MacBooki Air są w stanie wytrzymać około 1000 cykli ładowania. Po tym czasie oryginalna pojemność akumulatora zaczyna spadać. To przekłada się na znacznie krótszy czas działania na jednym cyklu ładowania. Jedynym sposobem jest wymiana baterii w MacBooku Air na zupełnie nową. 

Czy da się wymienić baterię MacBooka Air? 

W komputerach przenośnych Apple są stosowane akumulatory litowo-jonowe, których nie można wymienić w domowych warunkach. Na szczęście jest to możliwe w dobrym serwisie Apple, gdzie fachowcy dysponują odpowiednimi narzędziami do wymiany takiego akumulatora. Przy naprawie trzeba zachować ostrożność, ponieważ chwila nieuwagi może doprowadzić do uszkodzenia ważnych podzespołów. 

wymiana baterii macbook

Bezpieczna wymiana baterii – na czym polega? 

Przede wszystkim taka usługa powinna być wykonywana przez profesjonalny serwis, który dysponuje odpowiednimi narzędziami oraz doświadczeniem. Wymiana akumulatora MacBooka Air polega na wymianie zużytych ogniw i przeprogramowaniu elektroniki baterii. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny i nie trzeba obawiać się, że po pewnym czasie komputer odmówi posłuszeństwa. 

Wymiana baterii MacBook Air – jaka cena? 

Koszt wymiany baterii w MacBooku Air jest uzależniony od konkretnego modelu. MacBook Air był produkowany od 2010 roku, dlatego jest na rynku co najmniej kilka różnych wersji. Można to łatwo sprawdzić, klikając na ikonę Apple w lewym górnym ekranu. Klikając w odnośnik „Ten Mac” zostanie wyświetlona nazwa komputera, rok produkcji, a także numer seryjny. 

Wymiana baterii  MacBooku Air zaczyna się od 399 złotych. W przypadku najnowszych laptopów Apple cena ta wzrasta do 699 złotych. To bardzo prosty sposób na przywrócenie pełnej sprawności komputera! 

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top