Zalany IPhone? Zobacz, co należy zrobić

Zalany iPhone to problem, który dotyka wielu użytkowników. W takiej sytuacji warto zachować spokój i wykonać kilka podstawowych czynności. Jest duża szansa, że Twój smartfon zostanie uratowany! 

Zalany iPhone – jak zareagować?

Problem z zalaną obudową iPhone’a zdarza się wyjątkowo często. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że certyfikat wodoodporności nie gwarantuje przedostania się cieczy pod obudowę. Zazwyczaj do zalania telefonu dochodzi podczas kontaktu ze słoną wodą lub podczas przypadkowego wylania napoju. W takiej sytuacji należy zachować spokój. 

Najważniejsze, aby nie uruchamiać zalanego iPhone’a. Taki ruch może sprawić, że dojdzie do zwarcia, a uszkodzenie podzespołów będzie nieodwracalne. Ściągnij etui, wytrzyj obudowę i pozostaw smartfona na przynajmniej kilka godzin w ciepłym miejscu. 

zalany iphone

Zalany iPhone? Nic straconego! 

Niestety, ale zalany iPhone nie może być naprawiony w domowych warunkach. Po osuszeniu urządzenia należy jak najszybciej udać się do serwisu. Postępująca elektrokorozja może doprowadzić do uszkodzenia kolejnych podzespołów, a to będzie generowało kolejne koszty. Profesjonaliści zajmują się sprzętem Apple, rozkręcą iPhone’a i wykonają kompleksową diagnostykę. W ten sposób będzie można ocenić skalę strat i zaproponować opcje naprawy. Serwis AppleFix z Wrocławia twierdzi, że 90% zalanych iPhone’ów można uratować. Dlatego nie warto zwlekać i należy jak najszybciej skontaktować się z serwisem. 

Które iPhone’y są wodoszczelne? 

Wodoodporna obudowa została wprowadzona wraz z iPhone’em 7. Certyfikat IP67 pozwalał na zanurzenie urządzenia na głębokość 1 metra na czas około 30 minut. Urządzenie było w stanie wytrzymać również lekkie zachlapania. iPhone’y XS zostały dodatkowo ulepszone i dysponują certyfikatem IP68. Amerykański producent chwali się, że wylanie napoju na obudowę nie spowoduje uszkodzeń. Z tym warto jednak uważać, ponieważ każdy typ zalania jest inny. Zdarzało się, że nawet iPhone’y XS ulegały uszkodzeniu. 

Pełna lista iPhone’ów, które mają wodoodporną obudowę: 

iPhone 7 (certyfikat IP67) 

iPhone 7 Plus (certyfikat IP67)

iPhone 8 (certyfikat IP67)

iPhone 8 Plus (certyfikat IP67)

iPhone X (certyfikat IP67)

iPhone XR (certyfikat IP67)

iPhone XS (certyfikat IP68)

iPhone XS Max (certyfikat IP68)

iPhone 11 (certyfikat IP67)

iPhone 11 Pro (certyfikat IP68)

iPhone 11 Pro Max (certyfikat IP68)

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top